Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Trwa nabór zgłoszeń w ramach XVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej “Gwiezdny Krąg”.

Zapraszamy zainteresowane szkoły ponadpodstawowe do przesłania do dnia 1 grudnia 2020 r. wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres: kontakt@gwiezdnykrag.pl 

I etap szkolny odbędzie się 3 grudnia 2020 roku.
Komitet Organizacyjny I etapu Olimpiady mieści się w Punkcie Informacji Europejskiej Europe Direct – Słupsk [tel. 794 725 448, mail. kontakt@gwiezdnykrag.pl

Terminy kolejnych etapów, organizowanych przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, zostaną ogłoszone po przeprowadzeniu I etapu, ze względu na sytuację pandemiczną w Polsce.

Główną nagrodą dla najlepszego finalisty jest miesięczny płatny staż w Parlamencie Europejskim na zaproszenie Janusza Lewandowskiego Posła do Parlamentu Europejskiego. Wszyscy laureaci-finaliści otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe, a także, możliwość studiowania na Uniwersytecie Warszawskim na kierunkach europeistyka, europeistyka – integracja europejska, kulturoznawstwo – wiedza o kulturze, European Politics and Economics.

Organizatorami XVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” są: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce oraz sieć Informacji Europejskiej Europe Direct w Polsce.

Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej” jest wieloletnim partnerem olimpiady i fundatorem nagrody specjalnej dla najlepszej uczestniczki/najlepszego uczestnika z województwa pomorskiego.

Szczegóły i regulamin dostępne są na stronie: https://gwiezdnykrag.pl
 

Region Pomorskie