Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

26 czerwca marszałek Mieczysław Struk spotkał się w Brukseli z komisarzem ds. polityki regionalnej i miejskiej Johannesem Hahnem. Głównym tematem spotkania były pomorskie inwestycje współfinansowane ze środków UE w minionej oraz obecnej perspektywie finansowej. Marszałek wraz z komisarzem podjęli, m.in, wątek Pomorskiej Kolei Metropolitalnej oraz rozbudowy lotniska w Gdańsku, na którą Komisja Europejska wyraziła zgodę w kwietniu br. Komisarz Hahn zainteresowany był również losami lotniska w Gdyni.   

W czasie rozmowy poruszono także temat Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, który został przekazany do Komisji Europejskiej 9 kwietnia br. Marszałek wyraził życzenie, aby negocjacje programu zakończyły się najszybciej jak to możliwe, czyli jeszcze w październiku br. – za kadencji komisarza Hahna. Zachęcił również komisarza do wizyty na Pomorzu i przekonania się na własne oczy jak bardzo nasz region zmienił się dzięki wsparciu funduszy europejskich. Komisarz ze swojej strony  pochwalił przesłany projekt pomorskiego RPO i wyraził nadzieję, że negocjacje programu przebiegną sprawie i bez zbędnych opóźnień.

 

W czasie pobytu w Brukseli marszałek wziął również udział w sesji plenarnej Komitetu Regionów odbywającej się w dn. 25-26 czerwca.