Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

We wrześniu rozpoczęliśmy nową kampanię informacyjno-edukacyjną „Pomorskie nie marnuje!”, która prowadzona będzie w ramach projektu „Zielona Europa – Zróbmy to razem!” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Celem kampanii jest promocja i upowszechnienie idei zero waste, tj. zero marnowania, a także stworzenie miejsca, w którym zebrane zostaną ciekawe informacje w temacie świadomego stylu życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nadmiernie nie zanieczyszcza środowiska. Stawiamy na inspirujące przykłady z Pomorza, ale nie zapominamy o innych częściach Polski, inicjatywach unijnych i akcjach o zasięgu globalnym. Chcemy pokazać, że lepsza jakość życia jest naprawdę na wyciągnięcie ręki, a skutkiem ubocznym takich działań jest dbałość o naszą planetę 🙂

Działania kampanii przewidziane są na okres sześciu miesięcy. Każdy miesiąc poświęcony zostanie wybranemu zagadnieniu, gdzie temat zero waste stanowi szczególnie istotny aspekt z punktu widzenia środowiska oraz naszego codziennego życia.

Zapraszamy na naszego bloga: https://zielonaeuropa.home.blog/