Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Zastanawiasz się jaka przyszłość czeka Unię Europejską i jaką rolę będzie w niej pełnić Polska lub jaki wkład będzie miała UE w Polsce? A może chcesz wypowiedzieć się na ten temat i wyrazić swoją opinię? Masz pomysł na Europę? Weź udział w debacie obywatelskiej „Rozważania nad Europą”. Każdy głos ma znaczenie!

Wydarzenie organizowane jest wspólnie przez miasto Gdynia oraz Europejski Komitet Regionów w ramach inicjatywy „Rozważania nad Europą”, której celem jest umożliwienie obywatelom europejskim wyrażenie ich opinii, obaw, refleksji i pomysłów dotyczących przyszłości Europy. Sygnały od obywateli są kluczowe dla przeprowadzenia procesu reform w UE.

KR wspiera organizowane w bieżącym roku wydarzenia lokalne w całej Europie, głównie w formie debat obywatelskich, a wnioski z tych spotkań i ewentualne deklaracje lub rezolucje mogłyby stanowić wkład do opinii KR-u „Rozważania od Europą: głos samorządów lokalnych i regionalnych na rzecz odbudowy zaufania do Unii Europejskiej”. Opinia ta ma zostać przyjęta na przełomie 2017/2018 roku oraz poprzedzać start kampanii wyborczej w związku z wyborami europejskimi w 2019 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w debacie oraz podzielenia się swoimi pomysłami i propozycjami wspólnie z członkami Parlamentu Europejskiego – Januszem Lewandowskim i Janem Olbrychtem, członkami Europejskiego Komitetu Regionów – Tadeuszem Truskolaskim i Stanisławem Szwabskim oraz zastępcą dyrektora Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce – Marzenną Guz-Vetter. Każdy pomysł na Europę jest ważny!

Wydarzenie odbędzie się 2 czerwca w Centrum Konferencyjnym Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni.

Potwierdzenie udziału prosimy przesłać do 1 czerwca za pośrednictwem poczty elektronicznej (debata@gdynia.pl) lub telefonicznie pod numerem 58 668 82 06.

Zapraszamy również do wypełnienia krótkiej ankiety dotyczącej Unii Europejskiej pod adresem http://gdynia.pl/mieszkaniec/europa-jaka-przyszlosc-rozwazania-nad-europa,43. Jej wyniki pozwolą poznać opinie Polaków na temat obecności Polski w UE i Unii w Polsce. Ankietę można wypełniać do 22 maja. Podsumowanie jej wyników nastąpi podczas debaty. Zostaną też opublikowane na stronie www.gdynia.pl

Partnerami debaty są Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej”, Europe Direct Gdańsk oraz Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia.