Debata w ramach Europejskiego Roku Młodzieży 2022, we współpracy z Europejskim Komitetem Regionów oraz Komisją Europejską. 

Konferencja pt. „Europa – róbmy to razem! Vol. 2. Europejski Rok Młodzieży 2022” odbyła się 23 marca 2022 r. w godz. 10:00 – 12:00 w formule online.

Było to nasze drugie wydarzenie przygotowane w ramach projektu Komisji Europejskiej pn. Konferencja w prawie przyszłości Europy, organizowane we współpracy z Europejskim Komitetem Regionów i Komisją Europejską

W debacie udział wzięli:

  • Mieczysław Struk – Marszałek Woj. Pomorskiego oraz członek Europejskiego Komiteteu Regionów,
  • Aleksandra Dulkiewicz – Prezydent Miasta Gdańsk oraz członkini Europejskiego Komitetu Regionów,
  • Małgorzata Kozłowska – Programme Manager – Youth Policy and Programmes, Komisja Europejska,
  • Szymon Knitter – Koordynator z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku,
  • Kamila Błaszczyk – Radna Miasta Gdańska oraz członkini programu „Young Elected Politicians” Europejskiego Komitetu Regionów.

Moderatorem był Rafał Rolka z Gdańskiego Biura SPUE.

W trakcie konferencji zaprezentowano działania Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Roku Młodzieży 2022 oraz Gdańska jako Europejskiej Stolicy Wolontariatu. Wydarzenie było odpowiedzią na potrzebę angażowania młodych Pomorzan w działania na różnych szczeblach oraz włączenie ich do debaty o wartościach europejskich a także o  przyszłości Unii Europejskiej.

Dzięki Państwa zaangażowaniu w naszą dyskusję głos Pomorza jest słyszalny w realizowanej przez Komisję Europejską „Konferencji w sprawie przyszłości Europy”. Udział wzięło ok. 100 osób, w tym uczniowie i studenci, oraz przedstawiciele edukacji i nauki, samorządowcy, organizacje pozarządowe.

Zapis konferencji dostępny jest na naszym kanale Youtube.