Uwaga

Ten artykuł pochodzi z archiwum serwisu WWW i może nie spełniać kryteriów związanych z dostępnością definiowanych przez standard WCAG2.1AA.

Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii jest inicjatywą Komisji Europejskiej realizowaną od 2006 roku. W roku bieżącym przypada pomiędzy 15 a 19 czerwca. Jeśli zrównoważona energia jest dla Ciebie ważna, możesz zostać organizatorem Dnia Energii.

Dzień Energii to niezorientowane na zysk przedsięwzięcie organizowane dowolnego dnia w miesiącu czerwcu, które promuje bezpieczną, czystą i efektywną energię. Może to być wystawa, konferencja, występ, koncert, wizyta studyjna, „drzwi otwarte”, warsztat, kampania medialna czy wydarzenie on-line.

Organizatorami mogą być m.in. lokalne i regionalne władze publiczne, prywatne firmy, organizacje gospodarcze, izby handlowe, organizacje pozarządowe, grupy obywateli, szkoły, centra edukacyjne i think-tanki.

Więcej informacji na ten temat znajduje się tutaj.

 

Informacja zamieszczona w ramach realizacji projektu
„Zielona Europa – zróbmy to razem” – edukacja jednostek z województwa pomorskiego w zakresie ochrony środowiska i jego zasobów, zagadnień energetycznych oraz zielonego transportu dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku