Konkurs Nagrody Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego to święto pomorskich organizacji pozarządowych i okazja do uhonorowania ich działalności.

W piątek, 3 grudnia, podczas XXVII uroczystej gali, która odbyła w Europejskim Centrum Solidarności poznaliśmy laureatów konkursu.

Kapituła konkursu, w której reprezentowani są Samorząd Województwa Pomorskiego, Wojewoda Pomorski, Rzecznik Praw Obywatelskich, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Europejskie Centrum Solidarności, Fundacja RC, organizacje pozarządowe w tym Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej” oraz laureat nagrody z roku poprzedniego, miała nie lada zadanie. W tym roku wpłynęło łącznie aż 71 wniosków nominacyjnych w różnych kategoriach: pomoc społeczna, kultura, edukacja, współpraca międzynarodowa, społeczeństwo obywatelskie oraz ochrona środowiska i edukacja ekologiczna. Kapituła oceniała między innymi pomysłowość działań, ich znaczenie dla rozwijania i wspierania społeczności lokalnej, budowanie wolontariatu.

Nagrodę specjalną Stowarzyszenia „Pomorskie w Unii Europejskiej” przyznano Człuchowskiemu Towarzystwu Polsko-Francuskiemu, które od wielu lat z sukcesami rozwija europejskie inicjatywy międzynarodowe. Nagrodą jest wyjazd studyjny do Brukseli. Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia relacji z Uroczystej Gali Konkursu Nagrody Bursztynowego Mieczyka 2021 i  odwiedzenia stron internetowych nagrodzonej organizacji oraz samego konkursu.

Uroczysta Gala NBM 2021