24 kwietnia 2023 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Unijni Eksperci dla Pomorza” organizowanego dla naszych członków pt. „Transport rowerowy w praktyce”.

W lutym Parlament Europejski przyjął rezolucję nawołującą Komisję Europejską do opracowania unijnej strategii transportu rowerowego. Zrównoważone rodzaje transportu, takie jak transport rowerowy, są kluczowe dla osiągnięcia celów UE w zakresie klimatu i ograniczenia zanieczyszczeń, dlatego zachęca się do rozwoju bezpiecznej i dostępnej dla wszystkich infrastruktury rowerowej. O polityce unijnej dot. transportu rowerowego oraz o tym jak najefektywniej inwestować w rozwój infrastruktury rowerowej i promocję tej zrównoważonej mobilności rozmawialiśmy z przedstawicielami Komisji Europejskiej, Europejskiej Federacji Rowerzystów oraz regionalnymi i lokalnymi ekspertami

W spotkaniu udział wzięli:

 • Piotr RAPACZ
  Dyrekcja Generalna ds. Mobilności i Transportu (DG MOVE), Komisja Europejska
 • Aleksander BUCZYŃSKI
  Europejska Federacja Rowerzystów
 • Michał BIELIŃSKI
  Urząd Marszałkowski Woj. Pomorskiego
 • Wanda NOWOTARSKA
  Urząd Marszałkowski Woj. Zachodniopomorskiego
 • Jakub OPOCZYŃSKI
  Urząd Miasta w Gdańsku

Serdecznie dziękujemy prelegentom za zaprezentowanie inspirujących praktyk oraz podzielenie się swoją ekspertyzą. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za obecność i zainteresowanie tematyką wydarzenia.

Poniżej znajdą Państwo prezentacje naszych gości: